دسترسی سریع

نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان

تشخیص تیرآهن اصفهان و اهمیت ان در صنعت ساخت و ساز

همانطور که می دانید تیرآهن یکی از پر کاربرد ترین محصولات در صنایع مختلف به خصوص در صنعت ساخت و ساز است. در واقع می‌توانیم بگوییم که اصلی‌ترین جزء ساختمان‌ها، اسکلت فلزی تیرآهن است. به طوری که ساخت ساختمان های اسکلت فلزی را بدون وجود تیرآهن می توان تصور کرد. تیرآهن وظیفه تحمل و انتقال بارهایی را دارد که به ساختمان وارد می شود. تشخیص تیرآهن هم موضوعی است که این روزها بسیار اهمیت پیدا کرده است.

تیرآهن از دو بخش بال و جان تشکیل شده است که بخش میانی تیرآهن که بخش اصلی آن به حساب می آید جان و لبه ها و کناره های آن هم با نامیده می شود. اگر بخواهیم به مزایای استفاده از تیرآهن در ساختمان سازی صحبت کنیم، اندازه یک کتاب حرف برای گفتن وجود دارد.

در واقع تیرآهن ها محصولات پیش ساخته در کارخانه های فولاد سازی هستند. آنها به حالت صنعتی تولید می‌شوند و احتمال خطا های تولید در کارگاه برای آنان وجود ندارد. همانطور که گفتیم این محصولات پیش ساخته هستند، در نتیجه سرعت کار در ساختمان اسکلت فلزی هم بالاتر می رود و اجرا و نصب آن ها با سرعت بیشتری انجام می شود.

جالب است بدانید که استفاده از تیرآهن در ساختمان هایی که ارتفاع بیشتری دارند ساده تر است. زمانی که در ساختمان های اسکلت فلزی از تیرآهن استفاده می شود حتی بعد از ساختن امکان توسعه در آنها وجود دارد. توجه داشته باشید که پروفیل های آهنی نسبت به مقاطع سازه های بتنی فضای کمتری را می گیرند و از این نهاد مقرون به صرفه هستند.

تشخیص تیرآهن اصفهان

نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان در بازار

تیرآهن ها دارای خصوصیات مشخصی هستند، به همین علت اگر کسب و کار شما در رابطه با این محصول است، حتماً باید قبل از خرید آن به این مشخصات توجه داشته باشید. حتماً شما هم در هنگام خرید تیرآهن اصفهان و یا تیرآهن هر نوع کارخانه دیگری با سوالات زیادی مواجه می شوید. حتی ممکن است با محصولاتی مواجه شوید که مشخصات وزنی متفاوتی دارند و از لحاظ فنی شبیه به یکدیگر هستند. به همین علت است که توصیه می‌شود هنگام خرید تیرآهن حتماً به این موارد توجه داشته باشید. مشخصات معمول و تعیین شده ای برای تیر آهن وجود دارد. افراد باید علاوه بر توجه به این مشخصات معمول، به موارد دیگری مانند کشور تولید کننده و استاندارد مربوطه متوجه داشته باشند. حتما در انتخاب خود توجه بیشتری داشته باشید زیرا قیمت تیرآهن اصفهان و دیگر کارخانه ها با توجه به وزن آنها مشخص می شود. گاهی ممکن است با توجه به مشخصات فنی موردنظر شما، محصول با وزن سبک تر هم در بازار موجود باشد. به این صورت شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی مشخصات فنی و ظاهری تیر آهن ها بپردازیم.

 

 بررسی مشخصات ظاهری تیرآهن اصفهان

به طور کلی باید بدانید که شکل ظاهری تیرآهن دارای دو بال در بالا و پایین است. قسمتی وجود دارد که این دو بال را به یکدیگر متصل می کند که به آن تیغه می گویند. اگر بخواهیم تیرآهن ها را بر اساس شکل ظاهری دسته بندی کنیم باید آنها را به سه دسته بال پهن (HR)، بال کوتاه ( IPE)  و  بال کوتاه ( IPN) تقسیم بندی کنیم. نکته قابل توجه این است که این سه مدل در اندازه، شکل و … تفاوت هایی وجود دارد.

H: طول جان تیرآهن (اندازه)

B: طول بال D: طول صاف تیغه

Hi: طول تیغه داخلی

 

چگونگی تشخیص تیرآهن اصفهان

همانطور که می دانید در کشور ما، تیرآهن اصفهان بیشترین محبوبیت را دارد و بیشتر مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. اما می خواهیم بدانیم که آیا برای شما هم پیش آمده است که بعد از خرید تیرآهن اصفهان متوجه اشتباه در خرید خود شده باشید؟ حتما برای شما هم سوالاتی در مورد نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان پیش می‌آید. با ما همراه باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.

در درجه اول کافی است به برند حک شده بر روی این تیرآهن ها توجه نمایید. زیرا هنگام خرید این محصول اگر به برند حک شده بر روی آن توجه نمایید به راحتی می توانید این محصول  کارخانه های ذوب آهن اصفهان را از دیگر محصولات تشخیص دهید .

راه تشخیص دیگر این است که بر روی بال های تیرآهن و به فاصله ۲ متری مارکی به عنوان ESCO هک شده است. شما با مشاهده این مارک می توانید تیرآهن اصفهان را تشخیص دهید. در واقع تشخیص اصلی این محصول به واسطه این مارک است. به این صورت این محصول با محصولات سایر کارخانه ها متمایز شده است. کارخانه تیرآهن اصفهان برای تولید محصولات خود از استاندارد IPE استفاده می کند. به این واسطه محصولاتی با بال‌های نازک و کاملاً یکنواخت تولید می شوند. در ادامه به بررسی تفاوت تیرآهن های اصفهان با یزد و فایکو می‌پردازیم.

 

تفاوت تیرآهن اصفهان با یزد و فایکو

تیرآهن ذوب اصفهان دارای وزن استاندارد مطابق با جدول اشتال است. همین موضوع باعث شده است تا قیمت این نوع تیرآهن نسبت به کارخانجات دیگر بالاتر باشد. اما نوع دیگری از این نوع تیرآهن هم ساخت کشور ترکیه و کره در کشور موجود است که وزنی نزدیک به تیرآهن ذوب آهن اصفهان دارد. اما قیمت آن نسبت به تیرآهن ذوب آهن اصفهان ارزانتر است. توجه داشته باشید که تیرآهن های کارخانجات مختلف مانند یزد، ناب و فایکو وزن پایین تری نسبت به تیرآهن ذوب آهن اصفهان دارد و قیمت آنها هم نسبت به قیمت ذوب آهن اصفهان پایین تر است. اما باید بدانید که این محصولات کاربرد خاصی در مهندسی سازه دارند. محصول این کارخانه دارای سایزهای ۱۴ تا ۳۰ است و با همین سازه ها به بازار فرستاده می شود. در این بین وزن آنها هم متفاوت است که تاثیر مستقیم بر روی قیمت نهایی دارد. به همین علت اگر محصول تولیدی ذوب آهن را با قیمت کمتری در بازار مشاهده کردید، باید به اصالت آن شک کنید. برای استعلام قیمت تیرآهن اصفهان وارد سایت کاوه استیل شوید و با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید.

تشخیص تیرآهن اصفهان از کارخانجات دیگر

بررسی انواع تیرآهن اصفهان

در ابتدا باید بدانید تیرآهنی که توسط شرکت ذوب آهن اصفهان تولید می شود، انواع مختلفی دارد. در ادامه به بررسی مشخصات هر کدام از این نوع تیرآهن ها و ترکیبات شیمیایی و مکانیکی آنها می پردازیم.

تیرآهن بال نیم پهن موازی اصفهان  IPE

این محصول دارای علامت مشخصه 2-1 موجودی آن بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۱۷۹۱ و استانداردهای DIN1025-5

 تیرآهن بال پهن موازی اصفهان

استاندارد ملی ایران ISIRI ۱۴۴۸ و با وزن 5-1 تولید می شوند

تیرآهن بال باریک شیب دار اصفهان IPN

استاندارد ملی ایران این تیر آهن هم به شماره ۳۲۷۷ و مطابق استاندارد DIN1025-1 است.

 

اطلاعات در مورد استاندارد INP

این استاندارد بیشتر در کشورهای چین و روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این استاندارد ضخامت بال ها ابتدا نازک و در حالت انتهایی آن پهن می شود. اگر می خواهید این محصول را تشخیص دهید می توانید از سر تیر آهن به آن نگاه کنید. در این صورت متوجه شیب ملایمی خواهید شد. همانطور که در قسمت های قبلی هم برای شما اشاره کرده ایم، معمولا برای خرید تیرآهن در کشور ما اساس استاندارد IPE در نظر گرفته می شود و استانداردINP بیشتر در کشورهای روسیه و چین موجود است. اما همانطور که می دانید واردات تیرآهن از کشورهای دیگر هم به کشور ما انجام می‌شود، در نتیجه هر دو مدل در کشور ما در بازار موجود هستند.

تیرآهن های وارداتیIPE  مربوط به کشورهای لهستان، آلمان، کره، اسپانیا، چین و روسیه هستند. معمولاً در هنگام خرید این محصولات مشکلاتی به وجود می‌آید و آن هم این است که تیرآهن های وارداتی کشورهای چین و روسیه در هر دو نوعIPE و INP هستند. در نتیجه آنها برای مشتریان سخت تر است. در بعضی اوقات هم پیش آمده است که بعد از طراحی نقشه بر اساس تیرآهن IPE افراد متوجه شده‌اند که محصول خریداری شده آنها از نوع INP است. به همین علت است که توصیه می شود حتما قبل از خرید تیرآهن  به تفاوت ظاهری آن ها توجه ویژه ای داشته باشید

 

خرید تیرآهن از مجموعه کاوه استیل

اگر شما هم در تشخیص تیرآهن دچار مشکل می شوید، می توانید وارد سایت مجموعه کاوه استیل شوید و با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید. کاوه استیل از سایت های معتبر در زمینه فروش تیرآهن، انواع ورق‌ها و دیگر محصولات فولادی است. شما می توانید قبل از خرید تیرآهن با مشاوران این مجموعه ارتباط برقرار کنید تا شما را در خرید راحت تر و مطمئن راهنمایی نمایند.

 

سخن پایانی

به طور کلی باید بدانید که تیرآهن ذوب آهن اصفهان یکی از معروفترین و محبوبترین تیرآهن های موجود در بازار است. بسیاری از افراد برای کارهای مورد نظر خود تنها از این نوع تیرآهن استفاده می‌کنند زیرا کیفیت برای آنها بیش از هر چیزی اهمیت دارد.  شناخت خصوصیات و نحوه خرید این محصول برای آنها بسیار اهمیت دارد. در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعاتی را به طور کامل در مورد نکات خرید این محصول به همراه وزن آنها ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی آنها و نحوه تشخیص آنها از دیگر دستگاه های کارخانه های کشورهای دیگر به شما بدهیم.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان در بازار به دست آورده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *